Dušan Souček

Obsah článku

Filmy o podnikání plné inspirace a relaxu

Obsah článku

Hledáte inspiraci na dnešní večer?

Chcete se podívat na reálný příběh?

Filmy o podnikání a podnikatelích jsou skvělá volba.

Relax a inspirace v jednom.

Byznysem, osobním rozvojem a silnými příběhy prošpikované filmy, ve kterých najdete inspiraci pro podnikání. Mnohé z nich jsem viděl vícekrát a některé si pouštím, když potřebuji instantní dávku motivace. Doporučuji všem…

✅ Tip: Seznam zajímavých audioknih o nejen podnikání >>
✅ Tip: Hlavní myšlenky a doporučení z nejlepších knih o podnikání >>

Podívejte se na moje oblíbené filmy o podnikání

📽 The Big Short
📽 Zakladatel
📽 LEGO příběh
📽 Yes Man
📽 The Social Network
📽 Jobs
📽 Piráti ze Silicon Valey
📽 Konkurenti
📽 V srdci bouře
📽 Vlk z Wall street
📽 Štěstí na dosah
📽 Czech Made Man

The Big Short (Sázka na nejistotu)

Film z období velké finanční krize z roku 2007–2008. Je o několika chytrých lidech, kteří dokázali na základě dat předpovědět blížící se průser na americkém trhu s nemovitostmi.

Film nabízí skvělý pohled na finanční trhy z té doby. Vtipně vám vysvětlí i složité obchodní transakce, které stály na začátku velkého krachu. Také si ale při jeho sledování uvědomíte, že většina hlavních hrdinů vydělala na opravdovém lidském neštěstí.

Zakladatel

Příběh o budování jedné z největších sítí rychlého občerstvení na světě. Příběh McDonald’s. Je to krásná ukázka toho, jak se plní americký sen v 50. letech dvacátého století – bez internetu, mobilu atd.

Jako na mnoha jiných místech se i tady ukazuje, že dobrý nápad není zárukou podnikatelského úspěchu. A mnohem častěji úspěchu dosahují lidé, kteří mají ohromné odhodlání, odvahu a houževnatost jít si za svým.

LEGO příběh

Krásná kostičkovaná pohádka o „výjimečném Emmetovi“. Na proroctví a hezká slova, že každý je „výjimečný“, moc nejsem, ale lego mám rád – hrál bych si s ním klidně celý den.

A myšlenky ve filmu jsou nakonec také hodně zajímavé. Vzpomínám na Batmana, kterému se až na 10. pokus podaří vypnout „něco“, a jen to frajersky okomentuje: „Pche, na první pokus.“ Pokud hledáte veselou komedii s příchutí osobního rozvoje, je to výborná volba.

Yes Man

Kdo by to neznal příběh Carla, který na všechno říká „ano“. Ale i Anthony Robbins říká, že je moudré v podnikání na vše říkat nejdříve „ano“ a až potom si najít způsob, jak to půjde zařídit. 🙂 Slovo „ano“ otevírá možnosti, slovo „ne“ je zavírá. Je to výborná komedie s myšlenkou…

The Social Network

Jeden z nejmocnějších příběhů současnosti. Vypráví opravdový příběh o založení Facebooku. „Tehdy to byl ještě The Facebook.“ Film poměrně věrně kopíruje skutečné události okolo Facebooku včetně soudního sporu o jeho založení.

Příběh jenom potvrzuje, že je rozdíl mezi nápadem a realizací nápadu. Skutečně Mark Zuckerberk vymyslel Facebook? A jak je možné, že jeho nápad přerostl MySpace – sociální síť, která byla mnohem větší a byla tady dříve než FB?

Jobs

Byl to génius… Přestože mám občas plné zuby věčného omílání úspěchu firmy Apple, jedna věc je jasná. Steve Jobs byl génius a změnil svět. Jednoduše se s tím smiřte.

Film ukazuje příběh založení firmy Apple, fanatickou posedlost dokonalostí a snahou změnit svět pomocí moderní technologie. Možná vás překvapí skutečná povaha Steve Jobse… „Tak, co uděláme teď? Zanecháme stopu ve vesmíru.

Piráti ze Silicon Valey

Kdo vymyslel Windows? Kdo sestrojil první počítač Apple? Kdo navrhl první počítačovou myš? Uměl Bill Gates programovat, nebo to byl jen šikovný obchodník? „Lidé platí za počítače, ne za software.“ Znáte příběhy založení největších technologických firem současnosti: Apple a Microsoft?

Konkurenti

Drsný film z prostředí realitní kanceláře 90. let. Je natočen podle divadelní hry a vypráví příběh, jak jsou obchodní zástupci nuceni podávat výsledky. Tento film opravdu doporučuji všem ke shlédnutí.

Pomůže nám to uvědomit si, v jak skvělé době žijeme a jaké máme díky internetu možnosti… Dřív to bylo opravdu mnohem těžší! A tím dřív myslím pouze několik let zpět.

V srdci bouře

Sir-Winston-S-Churchill-tipy-na-podnikani

Příběh Winstona Churchilla během 2. světové války. Silný příběh silné osobnosti, možná nejvýraznější osobnosti na poli světové politiky vůbec.

Film je velmi přesný včetně detailů, jako je třeba „lechtivá“ scéna z Bílého domu v podání prezidenta F. D. Roosevelta a W. Churchilla.

Sir W. S. Churchill po jmenování do čela vlády: „Nemůžu vám slíbit nic jiného než krev, dřinu, pot a slzy.

J. V. Stalin po prohraných volbách po válce: „Nechápu, proč jste nezfalšovali výsledky.

Pro všechny workoholiky: „A kdy budu spát? Potřebuji odpoledne jednu hodinu nerušeného spánku, jinak nefunguji!

Pro propagátory pozitivního myšlení: „Jsem optimista. Nezdá se, že by bylo užitečné být kýmkoli jiným.“

Vlk z Wall Street

Víte, jak se prodává propiska? To je vlastně všechno, co si z filmu pamatuji. Mluví se tam ještě o akciích, podvodech, milionech dolarů, prostitutkách atd. Mně se nejvíce líbila scéna s prodejem propisky…

Štěstí na dosah

„Každý má právo na dosahování štěstí.“ Moc pěkný film, který si občas pustím, když potřebuji právě tu instantní dávku motivace. Sice to spadá do kategorie pohádek o šťastném konci, ale Hollywood už to tak prostě točí. 🙂

Doporučuji. Ta obrovská kumulace smůly a nástrah na cestě za štěstím krásně symbolizuje naše každodenní snažení o lepší zítřky.

Czech Made Man

Originální příběh filmu vznikl na základě skutečného příběhu jednoho mladého českého byznysmena – Zdeňka Kubíka. Czech Made Man je poctivý mix kokainu, nápadů a vysokého IQ.

Bez servítků a s patřičným nadhledem se dívá na dobu krátce po revoluci a popisuje příběh, jak se dá zbohatnout na lidské blbosti.

✅ Tip: Seznam zajímavých audioknih o nejen podnikání >>
✅ Tip: Hlavní myšlenky a doporučení z nejlepších knih o podnikání >>

Jaké filmy inspirují vás?

Dušan Souček

Dušan Souček

Doporučujeme:

4 komentáře

 1. Výborný článok!

  Myslím, že je veľa filmov, ktoré nás dokážu inšpirovať. Je to tak ako píšeš, väčšinou je to nejaká scéna alebo hláška, ktorá z toho filmu najviac zarezonuje..

  Ale jeden skvelý film mi tu chýba, ktorý so mnou nedávno veľmi pohol. Je to úžasný „podnikateľský pribeh“ o kuchárovi, ktorému rupli nervy a rozhodol sa, že už nebude makať pre niekoho iného. Najviac sa mi na tom páčilo zapojenie sociálnej siete Twitter. Extrémne inšpirujúce, vrelo odporúčam!!!

  Hovorím o filme Chef z roku 2014 (napísal, režíroval aj hral Jon Favreau). Super!

  1. Ahoj Jakube,

   díky za komentář a super tip. 🙂 Takhle nějak jsem si to představoval. Že se tady začne scházet další várka zajímavých tipů na super „byznys“ filmy. Na Chefa se určitě podívám. Nechápu jak mi takový film mohl uniknout. Díky moc, ať se Ti daří.

 2. Ahoj Dušane, máš recht, větší polovinu bych uvedl i já sám. Pro odlehčení bych však asi přihodil kouzelný příběh o kuchařovi „krysákovi“ – Ratatouille. 😉 Taky skvělý podnikatelský počin.

  1. Ahoj, Honzo, díky za tip. Krysáka jsem ještě neviděl, to je nějaká kreslená pohádka, není? 🙂 To mě začíná lákat…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *