Dušan Souček

Obsah článku

Nejlepší audioknihy o podnikání

Obsah článku

Nemáte čas číst knížky?

Vyzkoušejte audioknihy.

Je to neuvěřitelná úspora času.

A mnohem efektivnější způsob sbírání know-how.

Progress guru audioknihy

Miluju audioknihy o podnikání a podnikatelích. Většinou si kupuju ty opravdu velké. Ty, jejichž papírové originály mají tloušťku několik centimetrů a četl bych je několik měsíců.

Jakou audioknihu je dokážu „přečíst“ za pár dní nebo týdnů. Moje oblíbené s poznámkami a hlavními myšlenkami najdete tady.

✅ Tip: Hlavní myšlenky a doporučení z nejlepších knih o podnikání >>
✅ Tip: Můj přehled filmů o podnikání >>

Moje oblíbené audioknihy o podnikání

🎧 Elon Musk
🎧 Tak to dělá Virgin
🎧 Steve Jobs
🎧 Zbraně vlivu
🎧 Umění války
🎧 Globální samoobsluha
🎧 Příběhy skutečné odvahy

Elon Musk

Autor: Ashlee Vance
Ukázka z audioknihy >>

Elon Musk audiokniha Progresguru

V klasické podobě ji mám doma asi tři roky. Pořád jsem ji odkládal, protože je to fakt tlustá knížka. Ale jako audioknihu jsem ji dal asi za týden. Až mě to překvapilo, jak rychle to šlo.

Elon je magor. Ale v tom dobrém smyslu. 😉 Mám rád lidi, kteří za něčím jdou a jsou pro to ochotní obětovat téměř všechno. Zas a znova riskovat a nebát se. Kniha krásně popisuje jeho životní příběh a osobnostní vývoj.

Dozvíte se různé detaily jeho startupů i přístupů k podnikání. Víte třeba o tom, že Elon není zakladatel Tesly? Že je schopný najít a přesvědčit ty nejlepší lidi a pak je klidně nemilosrdně na hodinu vyhodí?

Má svůj přístup k lidem, podnikání, marketingu. Je tvrdý a musí mít všechno pod kontrolou.

3 zásadní myšlenky:

  1. Je v pořádku, když chceš mít všechno pod kontrolou do posledního detailu.
  2. Dokonce je v pořádku, pokud pracuješ 20 hodin denně. Někdo to má zkrátka takhle. Naplňuje ho to.
  3. Pracuj naplno a odpočívej taky naplno a ve velkém stylu!

Tak to dělá Virgin

Autor: Richard Branson
Ukázka z audioknihy >>

Audio kniha Tak to dělá Virgin - Richard Branson

Richard je určitě hodně inspirativní osobnost. Není to ale moje top audiokniha.

Je to o úplně jiném přístupu k podnikání, než má třeba Elon nebo Jobs. Mnohem svobodnějším a zábavnějším.

Nějak si ale myslím, že business není jenom zábava a užívání si té cesty. Knížka popisuje pařby na palubě letadel při oslavě získání licence na lety Londýn > New York. Nekonečné Richardovy aprílové žertíky.

Richard je určitě přirozený leader. Ale přijde mi, že knížka víc popisuje jeho schopnost dělat aprílové žertíky než jeho leaderské vlastnosti. Myslím, že to je dobrá inspirace. Ale čekal jsem víc.

Steve Jobs

Autor: Walter Isaacson
Ukázka z audioknihy >>

Audiokniha Steve Jobs

Steve Jobs byla moje vůbec první audiokniha, kterou jsem si koupil. Byla se mnou na mé první cestě do Thajska. Bylo velmi inspirující cestovat po Asii a poslouchat, jak Jobse inspirovala Indie.

Knížku jsem jsem chtěl přečíst už dávno, ale byla opravdu hodně tlustá. A na cestu s baťůžkem trošku nepraktická.

Jobs má silný příběh. Inspirovaly mě hlavně detaily z jeho života. Byl posedlý detailem a designem. Ano, je v pořádku, když se něčím mazlím a chci to mít hezký, dokonalý. Většinou se s věcmi neseru a hlásám, že hotové je 1000× lepší než dokonalé. Ale tím nemyslím, že by to hotové nemělo být to nejlepší, co jste v danou chvíli schopný udělat.

Byl tvrdý k lidem a chtěl po nich to nejlepší. Myslím, že dnes to už není moderní. Víc sexy jsou hesla jako „svobodná firma“ atd. Svoboda je fajn, ale v podnikání jde o výsledky. Nic se nemá přehánět. Je v pořádku, když jste na své kolegy tvrdí a chcete, aby plnili své úkoly, jak nejlépe dovedou.

✅ TIP: Recenze e-shopu ProgresGuru >>

Zbraně vlivu

Autor: Robert B. Cialdini
Ukázka z audioknihy >>

Audiokniha Zbraně vlivu

Možná nejlepší knížka o marketingu, psychologii prodeje, vyjednávání, obchodě a dalších ingredinecích, ze kterých se skládá svět podnikání.

Plná příkladů a studií, které ukazují, jak lidský mozek funguje a jak je možné jej ovlivnit a dosáhnout svého cíle. V dobrém i špatném.

Techniky, které jsou v knížce popsány, můžete vidět denně na každém kroku. V reklamách, na obchodních jednáních, v obchodě, ale třeba i v normální komunikaci mezi přáteli. Někdo je používá vědomě, někdo ne. 😉

Umění války
(v byznyse a podnikání)

Autor: Mistr Sun-C‘
Ukázka z audioknihy >>

Samostatná reference knížky Umění války v byznysu >>

Audiokniha Umění války

Miluju tuhle knížku a upřímně si myslím, že myšlenky, které obsahuje její papírová sestra, jsou nejlepší podnikatelské čtivo všech dob.

Právě proto jsem si nemohl nechat tuto audioknížku ujít. Obsahuje pouze původní text (přeložený) od Mistra Suna-C‘. Tedy bez příkladů z byznysu a podnikání.

Je krátká, takže za jednu cestu z Prahy do Brna po dálnici si ji zvládnete poslechnout asi tak 5×. Krátké, ale hluboké myšlenky vám dodají nový pohled vaše podnikání, marketing, obchod a celkovou strategii.

Globální samoobsluha

Autor: Brad Stone
> (opens in a new tab)“ rel=“noreferrer noopener“ class=“rank-math-link“>Ukázka z audioknihy >>

Audiokniha Globální samoobsluha Jeff Bezos

Miluju a nenávidím tyhle příběhy firem, které vyrostly z garáže a jsou dávané za vzor všem podnikatelům.

Doopravdy ale miluju příběhy, které ukazují pravdu, a ne jenom to líbivé motivační pozlátko. Amazon vyrostl z garáže. Ale víte, co všechno bylo předtím a jaké měl Jeff Bezos pro to předpoklady?

Tohle je opravdový příběh. Po poslechnutí možná pochopíte, proč 90 % firem, které se inspirovaly úspěšným příběhem garážových gigantů, nikdy neuspěje. V této knížce pochopíte, jak se buduje obrovský úspěch. A co to doopravdy všechno obnáší.

Příběhy skutečné odvahy

Autor: Bear Grylls
Ukázka z audioknihy >>

Audiokniha Příběhy skutečné odvahy Bear Grylls

Odvaha a vytrvalost je k podnikání důležitá. Přesně to jsem si říkal, když jsem si tuhle audioknihu kupoval.

Pokud chcete mít klidné spaní, rozhodně si tohle nepouštějte před ulehnutím do postele. Jsou to opravdu extrémní příběhy o touze po životě.

Přesněji řečeno o touze přežít nepřízeň osudu, kterou si ani nedokážeme představit. Příběhy z dobývání jižního i severního pólu, o příšerném zacházení s vězni ve světových válkách, o přežití uprostřed oceánů.

✅ Tip: Hlavní myšlenky a doporučení z nejlepších knih o podnikání >>
✅ Tip: Můj přehled filmů o podnikání >>

Dušan Souček

Dušan Souček

Doporučujeme:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *