Dušan Souček

Audit affiliate programu

Pokud vám affiliate program negeneruje 5 – 15 % z celkové tržby vašeho e-shopu, tak je možné, že nevyužíváte jeho potenciál naplno.

V tom případě jste na této stránce správně.

Poznáváte některou z následujících situací?

Každý program je individuální, ale většinou je zakopaný pes v některém z následujících bodů.

Nemáte na to čas

Affiliate marketing nefunguje na automat. Musíte se o něj starat, stejně jako o každý jiný marketingový kanál (SEO, PPC, sociální sítě, atd.). Měli byste minimálně pravidelně vyhledávat nové partnery a komunikovat se stávajícími.

Partneři nepropagují

Chyba bude buď ve velké konkurenci, nebo v neatraktivních podmínkách (výše provize, konverze e-shopu). Nebo o vašem programu jednoduše neví (viz předchozí bod). Nehledejte problém na straně partnerů, ale nastavte podmínky tak, aby partneři přestali propagovat konkurenci a začali aktivně propagovat vás.

Aff. program vám nevydělává

Máte pocit, že affiliate partnerům vyplácíte větší odměny, než si zaslouží a pochybujete o reálném přínosu pro vaše podnikání. Jako obvykle chyba není na straně partnerů ale ve špatně nastavených podmínkách a mantinelech affiliate programu. Možná je na čase přehodnotit situaci a přenastavit podmínky, aby to vyhovovalo všem stranám.

Profesionální audit affiliate programu

Affiliate programy spravuji už téměř 7 let. Většinu problémů jsem už viděl a řešil. Pojďme se společně podívat na váš affiliate program a najít slabý místa a příležitosti.

Jak to probíhá?

  • Na začátku si zavoláme a probereme detaily, plány a cíle.
  • Potom se na váš affiliate program podívám detailněji. Zjistím jestli vás partneři propagují nejlíp jak by mohli a proč vás někteří partneři ignorují.
  • Navrhneme nové atraktivnější podmínky, které budou zajímavé pro všechny strany.
  • Pokud to bude dávat smysl, tak získáme zpětnou vazbu od největších partnerů v ČR.
  • Nakonec předáme i seznam potenciálních partnerů a příležitostí.

Audit nám zabere 14 dní od předání veškerých podkladů a jeho cena je 12.000 Kč bez DPH. 

Výsledkem bude dokument s návrhem nových podmínek (možných změn), přehledem vaší konkurence a detailní strategií jak využít potenciál affiliate marketingu na plno.

Vše si na závěr probereme při osobní konzultaci, která je v ceně auditu.

Pokud máte zájem o profesionální audit, tak se mi ozvěte.