Dušan Souček

Obsah článku

Elementor: jaká je zahraniční konkurence MioWebu?

Obsah článku

Neumíte programovat, ale přesto si chcete udělat web nebo e-shop?

Potřebujete si rychle vybudovat web?

Nechcete za webové stránky zbytečně utrácet několik desítek tisíc?

Hledáte jednoduchý nástroj na tvorbu a editaci webových stráne

Umíte s WordPressem, ale chcete si snadno přizpůsobit šablonu?

Chcete si snadno vytvořit několik webů?

Ideální možností, jak na to, je nástroj Elementor. Jedná se o WordPress builder, který umí vytvářet a editovat šablony pomocí oblíbené metody drag&drop, tedy chyť a pusť. Můžete si tak vytvořit velmi jednoduše profesionálně vypadající webové stránky takřka bez jakýchkoli technických znalostí. 

Obsah Elementor recenze

✅ Elementor: proč ho využít?
✅ Jak funguje?
✅ Ceny a rozsah služeb
✅ Pro koho je vhodný?
✅ Co nám vyhovuje?
✅ Prostor pro zlepšení
✅ Vyzkoušejte zdarma
✅ Srovnání s MioWebem
✅ Plusy a minusy
✅ FAQ

Díky Elementoru vytvoříte profesionální webové stránky bez znalostí programování

Poskládat si webové stránky pomocí drag&drop 👆 metody je v poslední době oblíbené. Snadno si tak může vytvořit stránky kdokoli, a to bez znalosti programování nebo dalších technických znalostí. Právě v tomto má tento nástroj velkou výhodu například před samotným WordPressem – kde sice můžete také šablony upravovat, ale pouze zásahem do kódu. Elementor je tak WordPress builder, který dělá celý systém ještě výrazně jednodušší. ✅

Dnes je tento builder zřejmě nejoblíbenějším vizuálním drag&drop editorem pro WordPress. Používá ho více než 5 000 000 uživatelů 👨‍💻 a jeho oblíbenost je stále větší. 

TIP: Podívejte se na všechny funkce Elementoru >>

recenze Elementor

Jak Elementor funguje?

Naučit se pracovat s WordPress builderem není vůbec těžké. Samozřejmě existuje mnoho tutoriálů a jiných návodů, ale nejspíš je nebudete vůbec potřebovat – ano, tak snadné ovládání builder má. Zatímco dřív mohla být problémem čeština, dnes už Elementor umí dokonce i česky 🇨🇿, takže vám ve tvorbě vlastní webové stránky opravdu nebrání vůbec nic.

Funguje podobně jako jakýkoli jiný WordPress builder 👷, a to díky sadě prvků a bloků, které mezi sebou různě skládáte do stránky. Šablony webových stránek si můžete stáhnout a upravit, případně si vytvořit úplně novou šablonu podle sebe. Některé šablony ke stažení jsou placené, jiné jsou zcela zdarma. Poté už můžete různě měnit velikost bloků, písmo, font, přesouvat jednotlivé prvky 🏗️ libovolně po stránce a vytvářet design vašeho nového webu. Upravit můžete téměř úplně vše. 

 • Úprava předpřipravených šablon
 • Velké množství dalších widgetů, které rozšiřují funkci stránek
 • Snadné ovládání prvků na stránce
 • Možnost udělat odlišné responzivní zobrazení, případně rozdílné verze podle zařízení
 • Úprava CSS stylů
 • Možnost vytvářet modální (pop-up) okna
 • Vytváření formulářů podle vašich potřeb
 • A mnoho dalších jedinečných funkcí 🚀

Cena: zdarma nebo 1 086 až 4 313 Kč

Nástroj samozřejmě nabízí i verzi zdarma, ta je ale vhodná spíše na vyzkoušení, protože má bohužel mnoho omezení, se kterými profesionální web nepostavíte. 🚫 Rozhodně ale díky ní můžete zjistit, jestli vám vyhovuje, nebo ne. Případně ho můžete porovnat s jiným WordPress builderem, například MioWebem. ⚖️ Kromě základní verze zdarma potom existují ještě různé licence, které se liší počtem spravovaných webových stránek, všechny funkce mají odemčeny. 🔐

 • Licence Essential 49 dolarů (1 089 Kč) pro 1 webovou stránku na 1 rok
 • Licence Advanced 99 dolarů (2 196 Kč) pro 3 webové stránky na 1 rok
 • Licence Expert 199 dolarů (4 413 Kč) pro 25 webových stránek na 1 rok
Elementor

Kompletní ceník Elementor PRO >>

Kromě těchto individuálních licencí nabízí ještě týmové licence pro více lidí, kteří se tak mohou starat o větší počet klientů, kterým spravují webové stránky. Týmové licence jsou dražší. Licence Studio pro 100 webových stránek stojí 499 dolarů (11 069 Kč) a za licenci Agency pro 1 000 webových stránek zaplatíte 999 dolarů (22 161 Kč) na rok. 

Pro koho je Elementor vhodný?

Rozhodně doporučujeme Elementor všem, kteří si chtějí postavit a spravovat profesionální webové stránky sami. Je k tomu ideálním nástrojem. Využít ho tak může prakticky kdokoli – podnikateléaffiliate partneři, 🧑‍💼 kteří si chtějí rychle a bez problémů postavit web, ale například i freelanceři, kteří také nemají zkušenosti s vývojem webu. 

Na druhou stranu ale může být vhodný také pro méně zkušené freelancery, kteří naopak chtějí stavět weby na zakázku. Především v začátcích chce za web utrácet 💰 jen málokdo. Proto může být dobrou alternativou běžného webu i webová prezentace na Elementoru, která do začátku úplně stačí. ✅

Co nám vyhovuje? 👍

Na Elementoru nám vyhovuje to, k čemu byl vytvořen – tedy customizace webových stránek a samozřejmě ovládání nejen pomocí funkce drag&drop. Možnosti úpravy šablon webových stránek pro WordPress, případně možnost vystavět si šablonu úplně novou, dělá z builderu výborný nástroj. Upravit si můžete skoro všechno. ⚙️ Dokonce si budete moc vytvořit vlastní CSS styly – k tomu sice budete potřebovat aspoň základní znalosti, ale naštěstí existuje mnoho návodů. Pomocí builderu dokážete vytvořit profesionální webové stránky a navíc nikdo nepozná, že jste si je jednoduše „naklikali“.

TIP: Věděli jste, že Elementor můžete propojit s dalšími oblíbenými online nástroji marketingu, které vám zjednoduší online podnikání? 🔝

Výborné funkce a možnosti přizpůsobení by ovšem byly samy o sobě nedokonalé, pokud by bylo složité se je naučit ovládat. Ovšem v případě Elementoru je ovládání také snadné. Fungují klávesové zkratky, které vám usnadní mnoho času, pokud se je naučíte používat. Stejně tak se průběžně úpravy ukládají a existují dokonce verze, mezi kterými můžete procházet. Prvky může snadno vybírat ze seznamu, případně kopírovat a vkládat. 

 • Kompatibilní s mnoha důležitými pluginy, které dodají vašemu webu další rozšířené funkce (SEO, antispam, zrychlení webu, chráněný obsah pro členy apod.) ✅
 • Česká lokalizace, díky které už nemá Elementor prakticky žádné omezení. ✅

Co by se naopak dalo na Elementoru zlepšit? 👎

Za poslední dobu se Elementor hodně posunul dopředu. Dříve jsme si na českém trhu mohli přát především českou lokalizaci 🇨🇿, ovšem s tou už Elementor přišel. Jaký je tedy teď hlavní nedostatek, když Elementor funguje ve všech ohledech tak dobře? Může to být jedině cena. Na první pohled se může zdát, že zase tolik nezaplatíte, nejčastěji využívaná licence Essential stojí jen 49 dolarů (1089 Kč) na rok. 

Vyzkoušejte Elementor v základní verzi zdarma

Pokud si chcete být jisti, že vám bude Elementor vyhovovat víc než jiné WordPress bouildery, vyzkoušejte si základní verzi zdarma. Je sice funkčně omezená, ale na druhou stranu díky ní určitě poznáte, jestli vám bude na Elementoru vyhovovat ovládání a další funkce. Přejít potom na některou z placených a neomezených licencí je snadné. 

Elementor a MioWeb

Nejznámějším WordPress builderem na českém trhu je nepochybně MioWeb. Jednoznačně není možné hned říct, který WordPress builder je lepší. MioWeb je určitě lepší pro ty, kteří se nedomluví anglicky – a to kvůli podpoře. Elementor už nějakou dobu umí česky. MioWeb je například snadnější na ovládání, ale Elementor jde zase více do detailu a můžete si přizpůsobit více parametrů. 🖥️ MioWeb oproti tomu má už vyřešené různé pluginy na prodej kurzů, kampaně a podobně, kdežto u Elementoru to musíte dohánět externími pluginy. 

Plusy a minusy 

+ česká lokalizace
+ bez technických znalostí
+ jednoduché ovládání drag&drop
+ velké množství funkcí a přizpůsobení
+ úprava předpřipravených šablon i vytváření stránek od nuly
+ snadné napojení na WooCommerce

– chybí doživotní licence
– může být složitější napojení především na české online nástroje

TIP: Pokud si chcete webovky na Elementoru postavit sami, tak by se vám možná hodilo technické zázemí a další potřebné věci. Potřebné zázemí může například najít Webovek s úsměvem.

Nejčastější otázky ohledně Elementoru

1. Jak dlouho trvá vytvořit web v Elementoru?

Záleží na tom, jak složitý web budete potřebovat. Jednoduchou online prezentaci zvládnete za pár minut, jindy to může trvat i několik dnů. Rozhodně je to ale rychlejší a levnější, než klasický vývoj. 

2. Mohu kontaktovat online podporu?

Ano, jakmile si zakoupíte placenou licenci, máte v ceně také online podporu. Je ale potřeba počítat s tím, že komunikace probíhá v angličtině. Lokalizace Elementoru je sice česká, ale podpora bohužel nikoli. 

3. Umí i responzivní weby?

Ano, vše se odvíjí od šablony, kterou použijete. Nicméně moderní šablony už umí responzivní zobrazení. Elementor dokonce umí přizpůsobit vzhled podle zařízení, takže například na tabletu může být zobrazení jiné než na telefonu.

4. Opravdu to funguje v reálném čase?

Ano, funkce drag&drop a další prvky ovládání fungují v reálném čase. Vše, co skládáte, je po uložení rovnou publikováno na web. Tedy jinak řečeno – to, co vidíte v editoru, odpovídá tomu, co uvidí návštěvníci webu nebo e-shopu. 

5. Je vhodný také k e-shopu?

Ano, už především díky snadnému napojení na WooCommerce a přizpůsobení šablon e-shopu. Elementor se hodí na menší a střední e-shopy, dokud vás neznačně krabicové řešení omezovat – především po funkční stránce. 

Elementor - recenze a zkušenosti
Recenze aplikací náhledy článků

Elementor je skvělý nástroj na stavbu krásný a funkčních webů na wordpressu. Doporučujeme tento builder všem, kterým nestačí běžné šablony a potřebují si nastavit individuálně celé stránky.

Operační systém: Wordpress

Kategorie aplikace: Software

Hodnocení redakce:
5
Michal Černý

Michal Černý

Doporučujeme:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *